Na produktech v jednotlivých kategoriích se stále pracuje. V naší kamenné prodejně najdete daleko rozsáhlejší sortiment. Děkujeme za pochopení.

Jak vybrat elektrokolo?

Elektrokola zaznamenávají v poslední době velký boom a z nekonečné nabídky značek, typů a modelů elektrokol se leckomu může zatočit hlava. Než se pustíte do výběru ideálního elektrokola pro vás i vaši peněženku, odpovězte si na těchto 5 základních otázek a usnadněte si nákup.

 

Kolik chci do elektrokola investovat?

Zásadní otázkou při výběru elektrokola budou určitě finance. Slušné elektrokolo pro nenáročné použití do města a občasné cyklo výlety po asfaltových cyklostezkách se dá pořídit od cca 23 000 Kč.

Výkonnější elektrokola s motory Bosch, Shimano a Yamaha startují na cca 50 000 Kč. Vyšší cena kromě většího výkonu znamená nejčastěji i vyšší kapacitu baterie a lepší použité komponenty.

 

V jakém terénu budu na elektrokole jezdit?

Pro kratší nenáročné jízdy po městě nebo na vesnici vám bude stačit městské elektrokolo. Kola tohoto typu mají obvykle motor v zadním náboji a snížený rám pro pohodlnější nasedání a sesedání, takže jsou vhodná i pro starší jezdce.

Pro delší pohodové vyjížďky po silnicích a zpevněných i nezpevněných cyklostezkách volte krosové nebo trekingové kolo, vybavené převážně už výkonnějším středovými motorem.

Sportovněji zaměřeným jezdcům budou nejvíce vyhovovat horská elektrokola, která v lehčím terénu lépe překonávají nerovnosti a díky přední odpružené vidlici a terénním plášťům mají vyšší průchodnost terénem.

Zkušení bikeři sáhnou po celeodpružených elektrokolech. Přední i zadní odpružení, široké pneumatiky a často i teleskopická sedlovka zaručují maximální trakci a požitek z jízdy i v tom nejnáročnějším terénu.